29 Mayıs 2017 Pazartesi

En çok kafa golü yiyen Galatasaray!


          Bu sezon Avrupa'nın en çok kafa golü yiyen 20 takımını sizler için araştırdık. Süper Lig'den sadece Galatasaray'ın yer aldığı listeyi detaylı incelediğimizde başka ilginç noktalar da karşımıza çıkıyor.

          Çok sayıda kafa golü yiyen takımların birçoğu kendi liginde orta ve son sıralarda yer alıyor ancak Galatasaray bu konudaki tek istisna. En çok kafa golü yiyen 20 takım içinde liginde ilk 4'e girebilen tek takım konumunda. Galatasaray, ayrıca bu listede toplamda en az gol yiyen takım. Toplamda sadece 37 gol yiyen Galatasaray'ın bunların 16 tanesini kafa vuruşlarından yemesi; toplam yenilen golün %43'üne denk geliyor ki bu gerçekten kabul edilebilecek bir oran değil maalesef. Galatasaray'ın bu sezon hava toplarında ciddi bir sıkıntı yaşadığı gerçek.

          Yediği 21 kafa golü ile listenin ilk sırasındaki Osasuna, toplamda 94 gol yiyerek haftalar öncesinde küme düşmüştü. 16 golle Galatasaray'la aynı sayıda kafa golü yiyen Sunderland de Premier Ligi son sırada tamamlayarak alt lige düştü. Freibug ise Galatasaray gibi çok sayıda kafa golü yemesine rağmen ligi 7. sırada tamamlayarak istisnalardan biri oldu.

Avrupa'da En Çok Kafa Golü Yiyen 20 Takım 


Hazırlayan: Çağan KESMEN
FutStats.net

Futbol İstatistik ve Bilgi Bankası

Soccer Stats Database

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder